top of page
  • Dorota Izworska

Jak łagodnie wylądować po urlopie? Terapeutyczne podejście do powrotu do rzeczywistości


wylądować po urlopie

Urlop to czas wytchnienia i relaksu, który pozwala na oderwanie się od codziennego zgiełku i naładowanie baterii. Jednak po powrocie do rzeczywistości może być trudno wrócić do normalnego rytmu życia. Jest to całkowicie zrozumiałe i normalne. Ważne jest, aby dostosować swoje oczekiwania i być dla siebie wyrozumiałym w tej trudnej chwili.


Przygotowanie na powrót z wyprzedzeniem może pomóc w łagodniejszym przejściu do codzienności. Ustalenie listy rzeczy do zrobienia po powrocie, takich jak zakupy spożywcze czy sprawy do załatwienia, może pomóc zorganizować się i poczuć się mniej przytłoczonym. Ważne jest również, aby nie próbować od razu zająć się wszystkim, co zostało po urlopie. Lepiej zacząć od małych kroków i stopniowo wracać do normalnego rytmu życia. Można zacząć od prostego zadania, takiego jak odpowiedzenie na e-maile czy posprzątanie mieszkania.


Zadbanie o siebie po powrocie z urlopu jest kluczowe. Ustalenie czasu na relaks i zadbanie o swoje potrzeby może pomóc w łagodniejszym wylądowaniu po urlopie. Można na przykład zrobić sobie ciepłą kąpiel, poczytać książkę czy obejrzeć ulubiony film. Ważne jest również, aby podzielić się wrażeniami z urlopu z rodziną i przyjaciółmi. To może pomóc w utrwaleniu wspomnień i w poczuciu większego zintegrowania z otoczeniem po powrocie.


Warto też przypominać sobie o pozytywnych aspektach codziennego życia i doceniać je. Może to być ciepłe powitanie przez rodzinę, przyjazna atmosfera w pracy czy ulubione hobby. Skupienie się na pozytywnych aspektach codziennego życia może pomóc w łagodniejszym wylądowaniu po urlopie. Myślenie o przyszłym urlopie i planowanie go z wyprzedzeniem może również pomóc przetrwać trudny powrót do codzienności. Pamiętajcie, że powrót do rzeczywistości po urlopie może być trudny, ale to normalne. Ważne jest, aby być dla siebie wyrozumiałym i dbać o swoje potrzeby w tym czasie. Z czasem wszystko wróci do normy.


Jeśli mimo wszystko powrót jest trudnością, pamiętaj, nie musisz zmagać się z nią sam. W Centrum Rozwoju Holistique oferujemy sesje terapeutyczne, w trakcie których, nasi terapeuci pomogą Ci przejść przez ten wymagający okres i łagodnie powrócić do codzienności.


Comments


bottom of page