top of page
  • Patrick Carrini

Przepis na udaną rozmowę Rekrutacyjną - 5 Tips


Praca Marzeń

Rozmowa kwalifikacyjna często bywa stresująca i może sprawić, że poczujesz się trochę roztrzęsiony/a! Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i pozytywnemu nastawieniu możesz wywrzeć silne wrażenie i zwiększyć swoje szanse na sukces. Jak się przygotować na rozmowę o pracę? W Holistique stawiamy na rozwój, a co za tym idzie, SUKCES. Zebraliśmy 5 najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci z łatwością przejść przez rozmowy kwalifikacyjne i dostać wymarzoną pracę.


1. Firma i stanowisko


Upewnij się, że zapoznałeś/aś się ze stanowiskiem, o które się ubiegasz, i rozumiesz codzienne obowiązki opisane w ogłoszeniu. Dzięki temu będziesz znać odpowiedzi na pytania dotyczące roli oraz będziesz w stanie podać przykłady (transferable skills) ze swoich poprzednich doświadczeń.


Najlepszym źródłem informacji jest ogłoszenie o pracę, ale nie poprzestawaj na tym. Zrób własny research stanowisk o podobnym tytule w innych organizacjach z branży.


Równie ważne jest zrozumienie firmy. Musisz dowiedzieć się jak najwięcej o historii, wartościach i kulturze organizacji. Pokaże to Twoje prawdziwe zainteresowanie i entuzjazm, jaki wiążesz z dołączeniem do zespołu.


2. Dress Code i Punktualność


Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Według zasad savoir-vivre bądź punktualny/a. Nie przychodź zbyt wcześnie, ale też nie spóźnij się - 5 minut przed czasem powinno być wystarczające.


Odpowiedni ubiór to podstawa. To, jak się prezentujesz, jest również natychmiastowym wrażeniem, jakie pozostawiasz na rozmówcy. W razie wątpliwości sprawdź stronę internetową i profile społecznościowe firmy. Pozwoli Ci to wyczuć jaki strój będzie odpowiedni. Dobrze jest kierować się zasadą, że lepiej być przebranym, niż ubranym nieodpowiednio.


3. Nastawienie i pewność siebie


Zaufanie i pozytywne nastawienie są kluczowe w świecie rekrutacji! Utrzymanie pozytywnego nastawienia podczas rozmowy pokaże Twój charakter. Jeśli pojawią się trudne pytania, zachowaj spokój i wykaż się umiejętnością radzenia sobie z presją z wdziękiem- to kolejny moment, aby zabłysnąć.


4. Podkreślaj swój talent i umiejętności


Pamiętaj, że z reguły, rekruter prowadzi kilka rozmów dziennie i ważne jest, aby to Ciebie zapamiętał. Wszystkie umiejętności i talenty, które mogą zostać wykorzystane w nowej roli, na pewno są warte uwagi.


Think outside of the box. Postaraj się znaleźć w ogłoszeniu temat nieoczywisty i znajdź na niego rozwiązanie przed rozmową. Przedstawiając swoje rozwiązania, znów nawiążesz do swoich umiejętności i wyróżnisz się spośród innych kandydatów.


5. Zadawaj pytania


Pytania są Twoim wybawieniem. Pozwalają uzyskać wiele informacji, które mogą Ci się przydać. Dowiesz się więcej o stylu i kulturze pracy oraz wartościach firmy i podejściu do pracownika.

Ponadto pytania pokazują, że jesteś zaangażowany/a i zainteresowany danym stanowiskiem.


Na zakończenie


Rozmowa kwalifikacyjna to szansa zarówno dla Ciebie, jak i dla pracodawcy, na ocenę dopasowania. W duchu holistycznej rekrutacji Ty musisz spełnić oczekiwania firmy, a firma Twoje- inaczej nie warto rozpoczynać pracy, którą szybko będziesz chciał/a zmienić.


Jeśli szukasz więcej wskazówek dotyczących rekrutacji i rozmów kwalifikacyjnych, zapraszamy do kontaktu hello@crholistique.com

Prowadzimy treningi i szkolenia, które pomogą Ci przygotować się zarówno do zmiany pracy, jak i rozpoczęcia kariery zawodowej.


Comments


bottom of page